O mnie

Nazywam się Barbara Szydłowska i jestem absolwentką kierunku biotechnologia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej oraz podyplomowych studiów Dietetyka na Wydziale Nauk Medycznych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Zdobyte wykształcenie oraz wieloletnia praca, umożliwia mi połączenie wiedzy (teorii) z praktyką.

Moją pasją od lat były podróże i kuchnia międzynarodowa. Podróżując po świecie i smakując lokalnych potraw nieraz zastanawiałam się
nad wpływem tego co jemy na nasz wygląd, kondycję i stan zdrowia. To zaowocowało zmianami w moim życiu i podjęciem pracy, która jednocześnie jest moją pasją.

basiaOtwierając w 2008 roku restaurację o charakterze podróżniczym, udało mi się połączyć ciekawość kuchni z ciekawością świata, a otwierając gabinet dietetyczny Green Bean w Smolcu spełniłam swoje marzenia – łącząc promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia z kontaktem z ludźmi i chęcią niesienia pomocy w obszarze, na którym się znam. Należy zauważyć,
że w przypadku dietetyków nie liczą się tylko same chęci, ale i odpowiednie wykształcenie.

Sama od kilku lat choruję na Hashimoto i niedoczynność tarczycy i wiem, jak ważna jest odpowiednia dieta, aby chciało się żyć, a jednocześnie życie było wspaniałe. Nie da się ukryć, że oprócz długości życia, liczy się także jego jakość, o czym często zapominamy w natłoku codziennych zajęć. Współczesne środowisko, stres w pracy oraz szybkie jedzenie nie sprzyjają zadbaniu o to, co dla nas najważniejsze czyli zdrowie. A to właśnie ono sprawia jak się czujemy. Brak energii, wypalenie zawodowe, niechęć do otaczającego nas świata często ma podłoże w nieodpowiedniej diecie. Jako dietetyk pomagam moim klientom “przystanąć” i zastanowić się nad potrzebami żywieniowymi. Patrzę na nich całościowo i staram się dobrać dietę idealnie dopasowaną do ich potrzeb.

Cały czas się kształcę, biorę udział w rozmaitych konferencjach i warsztatach szczególnie dotyczących chorób dietozależnych.
Promuję zdrową kuchnię i staram się tak dobierać posiłki, aby były smaczne a jednocześnie posiadały optymalny skład.

Przyjmuję również pacjentów anglojęzycznych.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

Barbara Szydłowska

dyplom4

dyplom1

Certificate of recognition for administrative professional

dyplom3

Email013 Email015